تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت : ۱۰:۴۳
کد خبر : 7064

شهردار منطقه یک بندرعباس گفت: این منطقه از شهرداری در کسب درآمدهای پایدار پیشتاز است.

به گزارش هرمزگان امروز،هومن رفیعی بندری با اشاره به فعالیت‌های واحد ممیزی و نوسازی شهرداری منطقه یک، اظهار کرد: در اجرای این طرح برای تمام املاک موجود در فازهای مختلف، تشکیل پرونده فیزیکی و الکترونیکی با تخصیص کد نوسازی به هر واحد، صدور و ارسال فیش به صورت منزل به منزل به همراه آموزش شهروندان آغاز شده است.
وی با تاکید بر اینکه این امر باعث ایجاد درآمدهای مهم و پایدار شهرداری شده است، بیان کرد: با توجه به اهمیت این کد درآمدی، یک دستگاه ساختمان در اختیار کارشناسان نوسازی و درآمد و واحد ممیزی قرار گرفته است.
شهردار منطقه یک بندرعباس با تقدیر از کارکنان دلسوز این مدیریت‌ها در انجام مراحل مختلف تشکیل پرونده و وصول عوارض، بیان کرد: نوسازی از اصلی‌ترین منابع پایدار درآمدی در شهرداری‌های کل کشور محسوب می‌شود که مطابق قانون، درآمد حاصل از آن صرف ترمیم بخش‌های آسیب دیده و توسعه معابر شهری، کمک به احداث پارک‌ها، آسفالت معابر و تأمین سایر تأسیسات مورد نیاز عمومی شهر می‌شود.
رفیعی‌بندری با اشاره به برخی دیگر از اقدامات انجام شده در راستای سهولت و دسترسی آسان شهروندان به محل پرداخت عوارض، ادامه داد: از دیگر اقدامات مهم انجام شده، می‌توان به استقرار کانکس‌های نوسازی در چند محله جهت ارائه خدمات و پرداخت عوارض اشاره کرد.
این مقام مسئول همچنین از برگزاری جشن‌های خوش حسابی و اهدای جوایز به پرداخت‌کنندگان نوسازی خوش‌حساب در هر محله اشاره کرد و گفت: پخش تراکت‌ها و آموزش کارشناسان به صورت روزانه و منزل به منزل، ساخت انیمیشن و موشن‌گرافی مربوط به نوسازی، فرهنگ‌سازی و تبلیغات محیطی و مجازی گسترده و غیره، از دیگر اقدامات انجام شده توسط شهرداری منطقه یک است.