تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت : ۹:۵۲
کد خبر : 6329

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس از اجرای طرح کاشت نهال به درخواست شهروندان با عنوان«شهروند شهر سبز» طی روزهای آتی خبر داد.

مصطفی خادم با اعلام این خبر اظهار کرد: درخت یکی از زیباترین مظاهر خلقت و جلوه‌ای از تجلیات آفریدگار عالم، نماد آبادانی و شاخص سبزی و خرمی و مظهر زندگی است‌. از همین رو باید فرهنگ درختکاری را میان شهروندان نهادینه کنیم.
سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس مشارکت را رکن مهم توسعه و نگهداشت فضای سبز عنوان کرد و ادامه داد : این طرح با هدف توسعه فضای سبز و ایجاد زیبایی بصری و تلطیف هوا، به درخواست شهروندان توسط این سازمان در شهر بندرعباس اجرا می‌شود.
خادم گفت: در این طرح برای توسعه فضای سبز شهری، بنا به درخواست شهروندان جهت مشارکت در کاشت درختان و شهروند متهعد به نگهداری از درخت می‌شود.
سرپرست سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس اظهار کرد: شهروندان ساکن شهر بندرعباس می‌توانند درخواست‌های خود را با سامانه ۱۳۷ و یا از طریق ثبت درخواست خود در سایت سازمان به آدرس www.smfazayesabz.bandarabbas.ir ، یا از طریق تماس با شما تماس با شماره تلفن ۰۹۰۲۵۲۱۳۲۵۷ ، درصفحه اینستاگرام سازمان به آدرس sima_manzar_fazayesabzeshahri درخواست های خود را ثبت نمایند.
خادم خاطر نشان کرد: پس از ثبت درخواست شهروندان، کارشناسان از محل مورد درخواست بازدید و در صورت داشتن شرایط کاشت و داشت، اقدام به کاشت می‌شود.
وی همچنین اذعان کرد: در هنگام کاشت، بروشور آموزش نگهداری از درخت کهاشت شده در اختیار شهروند قرار می گیرد.