تاریخ : چهارشنبه, ۵ مهر , ۱۴۰۲ Wednesday, 27 September , 2023
1

گزارش ایسنا از آئین تکریم و معارفه مدیرعامل منطقه آزاد کیش

  • کد خبر : 35350
  • ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۷
گزارش ایسنا از آئین تکریم و معارفه مدیرعامل منطقه آزاد کیش

هرمزگان امروز – مشاور رئیس جمهور در آیین تکریم سرپرست و معارفه مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد کیش از دو پروژه بسیار مهم “جهش سرمایه گذاری و صادرات” در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، خبر داد.

آیین تکریم سرپرست وقت سازمان و معارفه مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد کیش با حکم احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارائی کشور؛ رحیم سرهنگی به عنوان رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش معارفه و از خدمات ارزشمند سعید پورزادی در دوران مسوولیتشان در سمت سرپرستی؛ با اهداء لوح تقدیر قدردادنی شد. 

در حکم صادر شده از سوی احسان خاندوز وزیر امور اقتصادی و دارائی کشور خطاب به رحیم سرهنگی آمده است: 

با عنایت به پیشنهاد دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی و تایید رئیس جمهور محترم اسلامی ایران در اجرای تفویض اختیار شماره ۲۰۶۸۴۰ مورخ هشتم بهمن ۱۴۰۱ و به موجب این ابلاغ به مدت سه سال به عنوان “رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری-صنعتی کیش” منصوب می شوید.

 انتظار می رود ضمن هماهنگی با دبیرخانه شورای عالی و با التزام به تعهد نامه مدیران دولت مردمی نسبت به انجام وظایف و ماموریت های محوله اقدام مقتضی معمول دارید. 

توفیقات جنابعالی را از درگاه خداوند متعال خواستارم. 

همچنین در این مراسم با لوح تقدیر از خدمات ارزشمند سعید پورزادی در دوره مسوولیتشان در سمت سرپرستی قدردانی شد. 

همچنین در حاشیه این مراسم توسط حجت اله عبدالملکی مشاور رئیس جمهور و سعید پورزادی معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش از بسته فرصت های سرمایه گذاری و گردشگری این منطقه رونمایی شد.  

در مراسم تکریم سرپرست سازمان و مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد کیش، مسوولان کشوری، ائمه جمعه، فرماندهان نظامی، انتظامی، سپاه و بسیج ناحیه کیش، فعالان اقتصادی، مدیران عامل شرکت های تابعه سازمان، روسای ادارت، نهاد ها و دستگاه های اجرایی مستقر در این منطقه، کارکنان سازمان و برخی از ساکنان کیش حضور داشتند.

گزارش ایسنا از آئین تکریم و معارفه مدیرعامل منطقه آزاد کیش

حجت اله عبدالملکی شب گذشته (۱۰ خردادماه) در آیین تکریم سرپرست و معارفه مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد کیش، افزود: امسال دو پروژه بسیار مهم در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی پیگیری می شود که نخستین پروژه جهش سرمایه گذاری و دومی جهش در صادرات است.

عبدالملکی، تاکید کرد: با تهیه بسته های سرمایه گذاری از مناطق آزاد که تعداد ۳۷۰ بسته سرمایه گذاری به ارزش ۳۴۰ هزار میلیارد تومان است از این تعداد ۵۰ بسته فرصت سرمایه گذاری متعلق به جزیره کیش می باشد که از آن رونمایی شد.

به گفته عبدالملکی در چهار روز برگزاری نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۳ تهران از مبلغ۳۴۰ هزار میلیارد تومان؛ پیشنهاد تفاهم نامه سرمایه گذاری به مبلغ ۵۰ هزار میلیارد تومان انعقاد شده است.

وی اظهار کرد: تا آخر امسال تعداد ۱۰ رویداد بزرگ سرمایه گذاری داخلی و خارجی برگزار خواهد شد و هر فصل حدود ۳۵۰ پروژه جدید را عرضه و در اختیار سرمایه قرار خواهیم داد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد، خاطرنشان کرد: بیش از ۷۰ درصد تجارت خارجی کشور از مبدا و از طریق مناطق آزاد و یا مناطق ویژه اقتصادی تحقق می یابد و ۱ و هفت دهم میلیارد دلار سال گذشته فقط مجموعه صادرات مناطق آزاد بود و برای نخستین بار نیز تراز تجاری آنها مثبت شده است.

عبدالملکی بیان کرد: نزدیک ۱ سوم کل صادرات غیر نفتی کشور از طریق مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور محقق می شود و در دوره جدید که نزدیک دو سال آن گذشته به دنبال جهش در اثر گذاری اقتصاد ملی هستیم و این مهم نیز محقق خواهد شد.

این مقام مسئول تاکید کرد: در طول دو سال گذشته سرعت اجرای طرح های عمرانی در مناطق آزاد دو برابر شده و هزینه های ملی و اقتصادی همچنان برقرار بوده و جریان جدید سرمایه گذاری در حال تحقق است.

وی، افزود: با توجه به سهم کوچک و اندکی که مناطق آزاد از سرزمین ایران اسلامی دارند ولی امیدهای فراوانی برای این مناطق متصور است و انتظار می رود نقاط بسیار کوچک یک اثر گذاری قابل توجهی را در اقتصاد ملی داشته باشند و هم اکنون اثر گذاری خوبی نیز داشته است.

مشاور رئیس جمهور با گرامیداشت سالروز میلاد حضرت امام رضا (ع)؛ تغییر مدیریتی و اضافه شدن یک نفر نیروی جوان به تیم مدیریتی جزیره کیش را افتخاری برای مردم و فعالان اقتصادی این منطقه عنوان کرد و گفت: مدیریت صحیح و امانت داری سعید پورزادی در دوره قبل به عنوان سرپرست سازمان؛ یکی از ویژگی ها ایشان بود و این روحیه عالی برای مدیران انقلاب اسلامی هست که در هر جایگاهی که قرار می گیرند امانت دار خوبی هستند.  

عبدالملکی در ادامه سخنان خود، بیان کرد: در تغییر و تحولات مدیریتی رعایت تواضع و فروتنی را باید داشته باشیم سعید پورزادی این فروتنی و تواضع را در کنار تمام نقاط مثبت خود در گذشته به تصویر کشیدند و این مهم یک کارنامه مثبت مدیریتی برای ایشان محسوب می شود.

وی اظهار کرد: به دنبال یک مدیر شایسته و ماندگار برای کیش بودیم که حداقل به مدت سه سال بلکه شش سال مدیریتی برخوردار و دارای تمام شرایط لازم باشد که این یکی از دلایل تغییر در معارفه مدیرعامل بود و علت دوم مدیریت صحیح سعید پورزادی بود که در فعالیتشان احساس خلاء نمی شد.

مشاور رئیس جمهور، خاطرنشان کرد: اداره کیش در زمینه جلب رضایتمندی عمومی سخت است و سعید پورزادی در این زمینه به خوبی عمل کردند و ضمن قدردانی از ایشان همچنان در تیم مدیریتی این سازمان خواهند ماند.

به گفته عبدالملکی، رحیم سرهنگی یک شخصیت ویژه و ظرفیتی در تراز ملی هستند که به این منطقه اضافه می شوند و با داشتن ۴۰ سال، سنی ایده آل برای ورود به عرصه های تحول آفرین است و از نظر علمی یکی از نخبگان علمی کشور هستند و در فعالیت های اقتصادی و مدیریتی در تراز حاکمیت موفقیت های چشم گیری را کسب کردند.

عبدالملکی، بیان داشت: سرهنگی یکی از جوانان تراز اول گام دوم انقلاب اسلامی هستند و در دوره ایشان و در کنار دیگر همکاران سازمان منتظر تحولات چشم گیری در منطقه آزاد کیش خواهیم بود.

وی ” سازمان توانمند و پویا و با سواد، نخبگان، سرمایه های اجتماعی بالا و سرمایه معنوی بسیار خوب” این منطقه را چهار سرمایه ارزشمند در راستای گام برداشتن و ایفای نقش مهم در ارتقای ملی عنوان کرد.

مشاور رئیس جمهور، خاطرنشان کرد: موفقیت در جزیره کیش مستلزم همکاری سازمان و بخش خصوصی است و بر این مهم باور داریم و شاهد این همکاری در دوره های گذشته نیز بودیم.

گزارش ایسنا از آئین تکریم و معارفه مدیرعامل منطقه آزاد کیش

عضو هیات مدیره و معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش گزارش جامعی از عملکرد سازمان در دوران سرپرستی خود طبق رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر نشاط و امید آفرینی در جامعه و در راستای سیاست های دولت سیزدهم با تاکید بر تکمیل پروژه های نیمه تمام ارائه کرد.

سعید پورزادی در آیین تکریم سرپرست و معارفه مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به برنامه ریزی و زمان بندی تامین اعتبار و ساماندهی منابع مالی سازمان در سبد پروژه های حاکمیتی، از رشد ۴۱ درصدی پروژه ها در سال ۱۴۰۱ خبر داد.

پورزدای از ارتقاء سطح اجرای طرح جامع کیش و تبدیل آن به طرح مردمی در کیش اشاره کرد و گفت: با برنامه ریزی و اجرای طرح جامع کیش و با مثبت شدن تراز تجاری جزیره همه ما باید تلاش کنیم تا طرح جامع کیش کامل اجرا شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که در چند حوزه اولویت بندی کار داریم، اظهار داشت: لجستیک در مبادی ورودی و خروجی کیش به عنوان شریان حیاتی در این منطقه نقش آفرینی می کند و در این حوزه ها؛ پایانه جدید فرودگاه بین المللی کیش با سرانه ۶ میلیون نفرمسافران یکی از ظرفیت های ارزشمند این منطقه در حوزه گردشگری و اقتصادی محسوب می شود

عضو هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش سطح زیرساخت های ایجاد شده در شهر فرودگاهی کیش به ویژه هلی پورت را در خلیج فارس بی نظیر معرفی کرد و بیان داشت: با پیش راه اندازی پایانه جدید فرودگاه کیش و تکمیل استانداردهای سازمان هواپیمایی کشور این مجموعه برای افتتاح رسمی آماده سازی می شود.

سعید پورزادی، خاطر نشان کرد: باند جنوبی متوقف شده ۱۳ ساله کیش یکی از زیرساخت های حمایتی در این منطقه است و پایگاه سوخت رسانی نیز در حال تکمیل می باشد، افزود: با توجه به این که انجام کارها با رعایت کلیه ضوابط و مقررات کار بسیار سخت است اما امسال با تلاش و همتی بلند ۵۰۰ میلیارد تومان از بازار سرمایه به پروژه های کیش اختصاص یافته است.

پورزادی با اشاره به این که نزدیک ۴۰ درصد بودجه مناطق آزاد کشور در حوزه عمرانی هزینه می شود، تصریح کرد:

۲ هزارمیلیارد تومان بودجه عمرانی برای تکمیل زیرساخت هایی کیش که در جریان سرمایه گذاری درست قرار گیرد در نظر گرفته شده است.

وی از نصب و راه اندازی دستگاه ILS برای پروازهای ایمن تر با شرایط سخت تحریم در فرودگاه کیش خبر داد و افزود: بهسازی بنادر تجاری و و ایمن سازی بنادر صیادی و چارک از دیکر اقدامات سازمان منطقه آزاد کیش می باشد.

سعید پورزادی صادرات از چارک و آفتاب در حوزه تجاری و مصالح ساختمانی و با هزینه ۲۰۰ میلیارد تومان برای توسعه بندر چارک به عنوان پیشانی این منطقه در دستورکار قرار گرفته و احداث مدول دوم فاصلاب کیش نیز محقق شده است.

پورزادی گاز رسانی به نیروگاه های کیش را از نظر پدافند غیرعامل مهم وگامی موثردر این زمینه عنوان کرد و بیان داشت: با افتتاح دستگاه آب شیرین کن همچنان در حوزه آب و برق مشکل داریم و تلاش می کنیم این مشکل مرتفع شود.

به گفته پورزادی اقدامات خوبی در حوزه های مدارس و معابر؛ بهسازی، پیاده رو سازی، فضای سبز و ساختمان های عمومی در حوزه شهری در حال انجام است و با اختصاص بودجه ای به مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان در حوزه ورزش؛ اولین زمین هیبریدی کشور در کیش ساخته شد.

وی بیان داشت: با بهسازی زمین های تنیس، بازی های فیوچرز را در جزیره کیش برگزار کردیم و در حوزه های مختلف دیگر هم اقدامات خوبی انجام شده است

سعید پورزادی، افزود: پیگیری های لازم در حوزه احداث مسکن اجتماعی و سازمانی و ورود خودرو و… در راستای مطالبات اجتماعی در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش می باشد.

پورزادی افزایش تولید و صادرات و جذب سرمایه گذاری با هدف تاثیر گذاری منطقه و ملی در زنجیره اقتصاد جهانی

را چشم اندازی در برنامه ها سازمان برشمرد که بالغ بر ۳۶ هزار میلیارد تومان فرصت سرمایه گذاری تعریف شده است و این حجم سرمایه گذاری برای بیش از ۶۸ هزار نفر به صورت مستقیم فرصت های جدید شغلی ایجاد می کند.

وی اظهار کرد: در حوزه شفاف سازی؛ سامانه سرمایه گذاری در کیش ایجاد شده تا سرمایه گذاران با کد و پسورد بتوانند پروژه های خود را کنترل کنند و همچنین در حوزه مانع زدایی اقدامات خوبی نیز انجام شده ودر بخش هتل ها آلفا از ۸۰ به ۴۰ رسیده و نقش بسیار حیاتی را ایفا می کند.

عضو هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش، گفت: در حوزه گردشگری همکاری و تعامل خوبی میان بخش خصوصی با مجموعه سازمان محقق شده است و امسال شاهده اتفاقات خوبی در سازمان خواهیم بود.

سعید پورزادی فعالیت های صورت گرفته در ایام نوروز را مثبت و رضایتبخش ارزیابی کرد و بیان داشت: بر اساس نظرسنجی که انجام شده همه مسافران خشنود از عملکرد سازمان بودند.

گزارش ایسنا از آئین تکریم و معارفه مدیرعامل منطقه آزاد کیش

امام جمعه اهل سنت کیش گفت : ثبات مدیریتی، برنامه ریزی، تصمیم سازی و اجرایی کردن برنامه ها و به نوبه آن رفع مشکلات مردم را در پی دارد.

 شیخ یعقوب شمس امام جمعه اهل سنت کیش گفت: تغییرات پی در پی مدیریتی یکی از دغدغه ها و نگرانی های جزیره کیش بوده و در حال حاضر خرسندیم که مدیریت جزیره کیش به ساحل آرامش رسیده است و امیدواریم این دوره مدیریت کوتاه نباشد.

شیخ یعقوب شمس ادامه داد: علیرغم همه نگرانی ها و تمام دلواپسی ها، در این مقطع شاهد اتفاق خوب در حوزه منطقه آزاد کیش هستیم و مایه خرسندی است که یکی از جوانان شایسته و موفق سکاندار منطقه کیش شده است.

وی، رحیم سرهنگی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش را از اساتید دانشگاه و از مدیران و کارشناسان ارشد کشور برشمرد و اظهار داشت: امید است با اختصاص فرصت زمانی کافی به مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، زمینه برنامه ریزی و اجرایی کردن برنامه ها را فراهم کنیم و با واقع بینی و تلاش مضاعف راه و مسیر درستی، پیش روی منطقه آزاد کیش قرار دهیم.

امام جمعه اهل سنت کیش با بیان این که همه ما به دور از هر گونه گرایش های دینی، مذهبی، سیاسی و حزبی و گروه بندی ها، دست در دست یکدیگر، فقط به سربلندی و سرافرازی کشورمان بیاندیشیم افزود: در این صورت است که دیگر نگاه حزبی، سیاسی و مذهبی رنگ می بازد و جایگاهی نخواهد داشت، چرا که همگی، خواستار حرکت در راستای سربلندی وطن، منافع ملی و مردم هستیم.

شیخ یعقوب شمس سرمایه کیش را مردم جزیره و فراهم کردن شرایط زندگی آبرومندانه آنان را وظیفه حاکمیت و دولت عنوان کرد و تصریح کرد: مشکلات معیشتی این روزها بر کسی پوشیده نیست و مردم کیش با صبر و وفاداری مشکلات را تحمل کرده اند و با حضور همیشگی در این جزیره، برای سربلندی کشور و منطقه کوشیده اند لذا مسوولان باید به امور معیشتی آنان نگاه ویژه داشته باشند.

وی با اشاره به ظرفیت ها، زیرساخت ها و جذابیت های جزیره کیش و مستعد بودن این جزیره برای میزبانی از گردشگران خارجی افزود: فعال سازی این قابلیت ها شرایطی را فراهم می کند تا پیوند خود را با اقتصاد ملی و گردشگری تقویت کنیم و بستر مناسب را برای مشارکت مردم با معرفی فرصت های جدید سرمایه گذاری و گردشگری کنیم و در راستای روان سازی امور و کاهش مقررات دست و پاگیر گام برداریم.

امام جمعه اهل سنت تاکید کرد: جزیره کیش با جذب استعداد های برتر الهام بخش نوآوری و خلاقیت برای سرزمین مادری و دروازه ای برای ایران به سوی جهان است.

گزارش ایسنا از آئین تکریم و معارفه مدیرعامل منطقه آزاد کیش

حجت الاسلام والمسلیمن بی نیاز امام جمعه کیش گفت: رفع مشکل مردم و پیشرفت و توسعه کیش، منوط به ثبات مدیرتی و حمایت همه جانبه از مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد کیش است.

حجت‌الاسلام و المسلمین بی‌نیاز امام جمعه کیش گفت: سازمان منطقه آزاد کیش پس از ۵ ماه اداره به صورت سرپرستی، شاهد حضوری مدیرعاملی است که تمامی اقشار مختلف مردم و فعالان اقتصادی و مسوولان و مدیران منطقه برای همکاری و همدلی در مراسم معارفه ایشان شرکت کرده اند.

وی از پیگیری و دستور آیت الله ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان برای پایان دادن به بی ثباتی در مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش قدر دانی کرد و مراتب ارادت رئیس جمهور کشورمان را به اقشار مختلف مردم کیش ابراز داشت.

امام جمعه کیش با بیان این که از مناطق آزاد فقط اسمی باقی مانده است؛ خواستار برگرداندن مزایا و ویژگی‌های قانونی مناطق آزاد و حمایت از آنها شد و افزود: از مسوولان، فعالان اقتصادی، اقشار مختلف مردم و بخش‌ خصوصی تقاضا دارم تا بر اساس سیاست‌های کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و بر اساس شعار سال مهار تورم و رشد تولید به صحنه بیایند تا مشکلات را با مشارکت یکدیگر رفع کنیم .

وی با تاکید بر این که باید نگاه سیاسی از جزیره کیش برداشته شود؛ خاطر نشان کرد: جزیره کیش محلی است برای انجام فعالیت های تجاری، گردشگری و اقتصادی و نیز رسالت‌هایی که برای این منطقه تعریف شده است از اینرو باید طبق آن طوری برنامه ریزی و پیگیری شود تا ما بتوانیم زمینه رشد و پیشرفت جزیره کیش را شاهد باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین بی نیاز در بخش دیگری از سخنان خود، خواستار تقویت حضور نیروهای کارآمد مدیرتی، انقلابی، ولایی و ارزشی و فراهم کردن زمینه حضور آنان برای خدمات بهتر در جزیره کیش شد.

  وی تقویت سرمایه اجتماعی، رسیدگی به بحث درمان و آموزش و پرورش، کاهش نارضایتی ها و جلوگیری از گرانی های افسار گسیخته در جزیره کیش را در اولویت رسیدگی به مشکلات دانست و ابراز امیدواری کرد تا با حمایت دولت مردمی و و توجه و برنامه ریزی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش این مشکل رفع شود.

امام جمعه کیش خواستار تقویت مقوله فرهنگ در جزیره کیش شد و با بیان این که وضعیت فرهنگی و توجه به فرهنگ درجزیره کیش ضعیف است و نیاز به تقویت دارد؛ تاکید کرد: با توجه به نگاه دولت سیزدهم به مقوله فرهنگ انتظار می رود در بحث فرهنگ با توجه به ظرفیت ها، قابلیت ها و زمینه‌های فرهنگی فراوانی در جزیره کیش، توجه و حمایت بیشتری در این خصوص صورت پذیرد.

وی تاکید کرد: برنامه‌های خوب فرهنگی در جزیره اجرا می‌شود که در صورت حمایت شاهد وضعیت بهتری خواهیم بود.

امام جمعه کیش وضعیت عفاف و حجاب را علیرغم زحمات زیاد مسوولان، قابل قبول و مناسب ندانست و اظهار داشت: در بحث حجاب و عفاف، نیازمند کار جدی، عزم راسخ و برنامه‌ریزی منطقی، عقلانی و حساب شده هستیم تا جلوی جلوی برهنگی، بی عفافی و بی حیایی را بگیریم و با آن مقابله کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین بی نیاز با انتقاد از عدم ورود خودرو به جزیره کیش افزود: واردات خودرو از سرزمین اصلی و خارج از کشور به جزیره کیش ممنوع است و از سوی دیگر مجوز ورود خودرو از منطقه آزاد کیش به سرزمین اصلی نیز داده شده است؛ این موضوع مردم را گریبانگیر مشکلات عدیده ای کرده است.

 امام جمعه کیش تاکید کرد: براستی مردم در خصوص عدم ورود خودرو در رنج هستند از اینرو از مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تقاضا دارم در راستای رفع مشکل مردم رایزنی های لازم را بعمل آورند. 

گزارش ایسنا از آئین تکریم و معارفه مدیرعامل منطقه آزاد کیش

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش “حفاظت از سرمایه های فعالان اقتصادی، مسائل فرهنگی و معیشتی مردم و کارکنان مجموعه سازمان و همچنین آسیب های اجتماعی را از عناوین اصلی برنامه های خود برشمرد.

رحیم سرهنگی گفت: “کیش برای همه” یعنی همه مردم جزیره در تصمیم گیری و موفقیت این منطقه باید سهیم و صاحب نظر باشند.

سرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر حکمرانی مناطق آزاد در دنیا و تفاوت میان مدیریت در یک سازمان یا شرکت دولتی و حکمرانی در یک منطقه اشاره داشت و افزود: تمام ذینفعان سازمانی در راستای اهداف تعیین شده در سازمان و برای ارتقاء سطح جزیره کیش تلاش می کنند.

وی، “مشارکت عمومی و اعتماد اجتماعی” را دو اصل مهم در حکمرانی منطقه آزاد عنوان کرد و اظهار داشت: مشارکت عمومی یعنی کسانی که در پیشرفت و آبادانی این منطقه تاثیر گذار هستند و در تصمیم گیری های جزیره باید صاحب رای و نظر باشند.

به گفته سرهنگی هدف مشترک یعنی بهتر اداره شدن جزیره کیش؛ این هدف مشترک فارغ از خیلی علایق و سلایق که ممکن هست در تضاد با این هدف باشد با تعامل و تبادل اطلاعات می توانیم گام های موثری در این زمینه برداریم.

مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد کیش با تاکید بر لزوم اهمیت اعتماد اجتماعی، اظهار داشت: اعتماد اجتماعی پاسخگویی به موقع مسوولان به سرمایه گذاران، کار آفرینان و کیشوندان است و این امر مهم یکی از وظایفشان محسوب می شود.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش دومین عنصر و بسیار مهم را بحث شفافیت و حاکمیت قانون عنوان کرد و گفت: وقتی قانون چگونگی اداره مناطق آزاد و چارچوب فعالیت ها را مشخص کرده نمی توانیم پا را فراتر از قانون بگذاریم.

رحیم سرهنگی در تکمیل سخنان خود خاطر نشان کرد: هر چه شفایت بیشتر، فساد کمتر و هر چه فساد کمتر سبب افرایش ادبیات مذهبی و در نهایت ادبیات اقتصادی سرمایه ای است که از فساد و عدم شفافیت در تضاد است.

سرهنگی تاکید کرد: باید تمام تلاش خود را به کار بگیریم و جزیره زیبای کیش را به جزیره ای مبدل کنیم که هر کسی در سطح دنیا برای دیدن رویدادهای این منطقه علاقمند و انگیزه سفر به این منطقه را داشته باشد.

وی تحقق این امر مهم را مستلزم طبقه خلاق در کیش عنوان کرد و گفت: با بهره گیری از ظرفیت های موجود در جزیره کیش از ظرفیت خلاقانی که در سرزمین اصلی و در سطح کشور هستند استفاد ه کنیم تا این مهم تحقق یابد.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://www.hormozgantoday.ir/?p=35350

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 1انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.