تاریخ : پنجشنبه, ۱۰ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 30 May , 2024
9
برای چندمین بار

استان هرمزگان دارای بالاترین تورم سالانه کشور در آبان ماه!

  • کد خبر : 23102
  • 08 آذر 1399 - 20:41
استان هرمزگان دارای بالاترین تورم سالانه کشور در آبان ماه!
در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان ایلام با ٨,٨ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان تهران با ٣.٢ درصد افزایش است.

به گزارش هرمزگان امروز مرکز آمار ایران در گزارشی نرخ تورم دوازده ماه منتهی به آبان ماه را به تفکیک استان منتشر کرده است.بر اساس این آمار استان هرمزگان با ۳۴/۲ درصد بیشترین نرخ تورم سالانه در آبان ماه را در کل مناطق شهری و روستایی ایران داشته است

کمترین نرخ تورم در این مدت هم متعلق آذربایجان غربی بوده که نرخ آن ۲۵/۴ درصد اعلام شده است.

در آبان ماه ١٣٩٩ عدد شاخص کل برای خانوارهای کشور (١٠٠=١٣٩۵) به ٢٧۵,٠ رسید که نسبت به ماه قبل ۵.٢ درصد افزایش نشان می دهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان ایلام با ٨.٨ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان تهران با ٣.٢ درصد افزایش است. درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای کشور ۴۶.۴ درصد می باشد. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان کرمانشاه (۵۴.۵ درصد) و کمترین آن مربوط به استان قم  (۴٢.٩ درصد) است. نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به آبان ماه ١٣٩٩ برای خانوارهای کشور به عدد ٢٩.٠ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان هرمزگان (٣۴.٢ درصد) و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان غربی (٢۵.۴ درصد) است.

خانوارهای شهری

طبق اعلام مرکز آمار ایران در آبان ماه ١٣٩٩ عدد شاخص کل برای خانوارهای شهری (١٠٠=١٣٩۵) به ٢٧٢,۶ رسید که نسبت به ماه قبل ۴.٧ درصد افزایش نشان می دهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای شهری مربوط به استان ایلام با ٧.٨ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان تهران با ٣.١ درصد افزایش است. درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای شهری کشور ۴۵.٧ درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه خانوارهای شهری مربوط به استان کرمانشاه (۵٣.٩ درصد) و کمترین آن مربوط به استان مازندران (۴٢.١ درصد) است. نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به آبان ماه ١٣٩٩ برای خانوارهای شهری به عدد ٢٩.٠ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان هرمزگان  (٣٣.٩ درصد) و  کمترین آن  مربوط به  استانهای  آذربایجان غربی و خراسان رضوی (٢۵.۴ درصد) است.

خانوارهای روستایی

در آبان ماه ١٣٩٩ عدد شاخص کل برای خانوارهای روستایی (١٠٠=١٣٩۵) به ٢٨٨,۶ رسید که نسبت به ماه قبل ٧.۶ درصد افزایش داشته است. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای روستایی مربوط به استان ایلام با ١٣.٧ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان سیستان وبلوچستان با ۴.٢ درصد افزایش می باشد. درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای روستایی ۵٠.٣ درصد می باشد. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان بوشهر (۶٠.۴ درصد) و کمترین آن مربوط به استان تهران (۴١.٨ درصد) است. نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به آبان ماه ١٣٩٩ برای خانوارهای روستایی به عدد ٢٨.٨ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان هرمزگان (٣۴.٨ درصد) و کمترین آن مربوط به استان خوزستان (٢٣.٩ درصد) است.

برای دریافت اطلاعات تفصیلی اینجا کلیک کنید

 

لینک کوتاه : https://www.hormozgantoday.ir/?p=23102

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.