تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت : ۱۴:۱۲
کد خبر : 9150

فرمانده انتظامی استان از توقیف دو دستگاه کامیون حامل ۵۰ تن برنج قاچاق به ارزش ۴۴میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش هرمزگان امروز: سردار “عزیزاله ملکی” در مصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در تشریح این خبر گفت: درپی دریافت خبری مبنی برعبور ۲ کامیون کشنده حامل بار برنج از مسیر “خمیر – لنگه” ماموران پلیس آگاهی شهرستان بندرخمیر پیگیری موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی با بیان اینکه مأموران با پایش خودروهای عبوری ۲ دستگاه کامیون حامل محموله قاچاق را شناسایی و آنها را متوقف کردند،افزود: با بررسی مدارک خودروها مشخص شد بار برنج فاقد مجوز حمل می باشد که با استعلام از سامانه گمرک جعلی بودن بارنامه و قاچاق بودن بار محرز شد.

سردار ملکی تصریح کرد: مأموران در بازرسی از این ۲ دستگاه خودرو ۵۰ تن برنج قاچاق کشف و ۲ متهم را در این زمینه دستگیر کردند.

این مقام انتظامی با تأکید بر اینکه کارشناسان ارزش کالای کشف شده را ۴۴میلیارد ریال برآورد کردند، اظهار داشت: در این رابطه ۲دستگاه خودرو توقیف و متهمان با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی هرمزگان در پایان خاطرنشان کرد: مبارزه با قاچاق کالا و جلوگیری از ورود محصولات خارجی باعث رشد و شکوفایی چرخه اقتصاد ملی خواهد شد و پلیس با تمام توان در جهت مقابله با این پدیده شوم گام بر می دارد.#