تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵ ساعت : ۲۲:۰۴
کد خبر : 42

مدیرعامل مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) با بیان اینکه با توجه به مباحث مربوط به اقتصاد مقاومتی، کشتیرانی‌ها و بهره‌برداران حوزه دریا نگاه مثبتی به صنایع داخلی داشته اند، اظهار کرد: خوشبختانه توانسته ایم همکاری مناسبی ما بین این دو شرکت انجام شده و در آینده ای نزدیک سطح همکاری ها افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) گفت: شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در طول این سال ها به عنوان یکی از بزرگترین شریک های تجاری توانسته است در نگاهی تعاملی به گسترش این صنعت و بومی سازی آن کمک بزرگی کند.حمید رضائیان اصل در جمع خبرنگاران، تحلیل برخی رسانه ها در خصوص وجود رانت به نقل از ایزوایکو را کذب محض دانست و خاطر نشان کرد: تحت هیچ شرایطی همکاری ایزوایکو و کشتیرانی که در سالهای اخیر بیشتر نیز شده ، کمرنگ نخواهد شد.

وی با بیان اینکه با توجه به مباحث مربوط به اقتصاد مقاومتی، کشتیرانی‌ها و بهره‌برداران حوزه دریا نگاه مثبتی به صنایع داخلی داشته اند، اظهار کرد: خوشبختانه توانسته ایم همکاری مناسبی ما بین این دو شرکت انجام شده و در آینده ای نزدیک سطح همکاری ها افزایش خواهد یافت.

این مقام مسئول اضافه کرد: در حال حاضر این شرکت بخش بزرگی از سهام پرشیا هرمز را در اختیار دارد و شرکت پرشیا هرمز به عنوان شرکتی که تمامی تعمیرات ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران را انجام می دهد مستقر در ایزو ایکو بوده و این نگاه تعاملی با وجود این شرکت افزایش چشمگیری داشته است.

رضاییان اصل خاطرنشان کرد: درحال حاضر ایزوایکو قابلیت ساخت انواع شناورهای کوچک و بزرگ و حتی اقیانوس پیما را دارد.

مدیرعامل مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران با بیان توانایی های این شرکت در خصوص تعمیر انواع شناور تا ظرفیت ۸۰ هزار تن، اضافه کرد: تعمیر کشتی ها از ۳۵ روز به کمترین زمان یعنی بین ۱۰ تا ۱۲ روز کاهش یافته است