تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ ساعت : ۱۳:۳۱
کد خبر : 15176

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: براساس توصیه ها و هشدارهای سازمان بهداشت جهانی با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کووید۱۹ در بنادر استان، کمیته ویژه که به همین منظور تشکیل شده با اتخاذ تدابیری تردد خدمه شناورها در محوطه های بندری استان را محدود و در برخی موارد ممنوع اعلام کرد.

به گزارش هرمزگان امروز:  “اله مراد عفیفی پور” با بیان اینکه کلیه اقدامات کنترلی توسط مرکز کنترل ترافیک دریایی و ماموران قرنطینه انسانی اعزامی از شبکه بهداشت به شکل ۲۴ ساعته در لنگرگاه بندرعباس انجام می گیرد اظهارداشت: پس از حصول اطمینان از سلامت جسمی خدمه شناورها و تایید نمایندگان بهداشت اجازه ورود کشتی به بندر و پهلو گیری صادر می شود.

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان به تمهیدات اندیشیده شده بر اساس دستورالعمل های ابلاغی از سوی سازمان بهداشت جهانی در هنگام توقف کشتی ها در بنادر نیز اشاره کرد و گفت: پیرو تصمیمات اتخاذ شده تا خروج از شرایط موجود تردد خدمه شناورها در فضای بنادر محدود و در برخی موارد ممنوع شده و تهیه تمامی لوازم اعم از قطعات یدکی و اقلام مصرفی می بایست از طریق نمایندگی های خطوط تهیه و تامین و در اختیار افراد مستقر بر روی کشتی قرار گیرد.

این مقام مسئول اظهارداشت: خدمه شناورها که قصد جابجایی، آمد و شد در پایان شیفت کاری را دارند ملزم به انجام تست های غربالگری وکنترلی هستند و پس از حصول اطمینان و اجازه دستگاه های مربوطه می توانند شیفت جدید کاری خود را آغاز و یا کشتی را ترک نمایند .

عفیفی پور انجام مکاتبات متعدد با نمایندگان خطوط کشتیرانی را در راستای ارتباط مستقیم با کمیته مدیریت پیشگیری از ویروس کووید ۱۹ (کرونا) مستقر در اداره کل بنادر و دریانوردی استان از دیگر اقدامات انجام گرفته برشمرد و تصریح کرد: در صورت بروز موارد مشکوک حتی در مسیرهای منتهی به لنگرگاه و قبل از انجام امور کنترلی نمایندگان کشتیرانی می توانند در صورت مشاهده موارد مشکوک با مسوولین مربوطه که پیشتر در مکاتبات ارسالی نحوه ارتباط گیری با آنها اطلاع رسانی شده تماس حاصل نمایند.

وی افزود : شناور اختصاص یافته جهت انتقال موارد احتمالی از کشتی به بندر و همچنین خودرو ویژه به شکل ایزوله شده با رعایت تمام الزامات بهداشتی درصورت مشاهده موارد مشکوک احتمالی مهیا شده است .

بنابر اعلام مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان چنانچه کشتی های مسافری با تعدد نفرات وارد کشور شوند با هماهنگی صورت گرفته از طریق دانشگاه علوم پزشکی استان به منظور تسریع در انجام کنترل سلامت مسافران تعداد افراد قرنطینه انسانی بیشتری بر روی شناور حضور یافته و در حداقل زمان ممکن با رعایت استانداردها و دقت نظر موارد کنترلی را انجام می دهند.