تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ساعت : ۱۱:۳۳
کد خبر : 15367

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان از صید بالغ بر ۲۶ هزار و ۵۴۸ تن فانوس ماهی در هرمزگان و در یازده ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش هرمزگان امروز:  محمد جوانمرد  فانوس ماهیان را الماس زنده در آبهای دریای عمان خواند و گفت: خوشبختانه با تلاش ها و پیگیری ها ها صورت گرفته از سوی شیلات هرمزگان و با حمایت ها سازمان شیلات ایران امسال شاهد دست یابی به صید هدف بالای ۸۰ درصد در صید فانوس ماهیان بوده ایم.

وی صید فانوس ماهیان ( مکیتوفیده)  که ذخایر عظیم و ارزشمند آن در دریای عمان پراکنش دارند و در عمق با لای ۲۰۰ متر نیز یافت می شوند را فرصت مناسبی برای حوزه اشتغال کشور خواند و تصریح کرد:صید گاه اصلی این ماهیان کوچک در آبهای  استان هرمزگان است.

جوانمرد تصریح کرد: از این گونه آبزی در تولید آرد ماهی ( پودر ماهی) استفاده می شود و یکی از ترکیبات اصلی در تولید  غذای آبزیان پرورشی است که علاوه بر اشتغال زایی موجبات خودکفایی در تولید غذای آبزیان پرورشی و دام و طیور را فراهم می سازد.

گفتنی است استان هرمزگان با برخورداری از ۳۲ هزار صیاد،۲۲ بندر صیاد،۴۰ مرکز تخلیه صید و بیش از  چهارهزار و ۴۰۰ فروند شناور صیادی به قطب صید و صیادی کشور تبدیل شده است.