تاریخ انتشار : سه شنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت : ۱۲:۴۸
کد خبر : 12010

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان از پایان فصل صید میگو و صید بالغ بر هزار و ۴۱۰ تن میگو از آبهای هرمزگان خبر داد .

به گزارش هرمزگان امروز:  محمد جوانمرد با بیان این که در صیدگاه‌های استان هرمزگان فصل صید میگو از یازدهم مهرماه آغازشده است، گفت: خوشبختانه در مجموع فصل صید میگو امسال  رضایت‌بخش بوده است .

وی افزود:امسال حدود ۱۷۹ فروند شناور صیادی با بیش از دوهزار و ۱۴۸ نفر صیاد در فصل صید میگوی ۹۸ مشارکت دارند .

جوانمرد با بیان اینکه خوشبختانه از پیش بینی های انجام شده برای میزان صید میگو امسال جلو بوده ایم تصریح کرد : صیدگاه میگوی هرمزگان از شهرستان سیریک و شهرستان میناب تا سواحل منطقه تولا واقع در شمال شهرستان قشم را شامل می شود.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان تصریح کرد : از این میزان صید بالغ بر۱۰۳۳ تن میگوی درشت و حدود ۳۷۷ تن میگوی سر تیز بوده است .

وی استفاده از مشارکت تعاونی‌های صیادی میگو گیر برای تقویت حفاظت منابع، حضور منظم و به‌موقع نیروهای حفاظت منابع و انجام گشت‌های هدفمند ، بازدید منظم کارشناسان صید و کارشناسان پژوهشکده از عملیات صید شناورها و جلوگیری از صید شناورها در شب   و ساعات خارج از زمان تعیین‌شده را از اهم اقدامات مدیریتی انجام‌شده   برای مدیریت بهتر فصل صید میگو خواند.