• امروز : پنج شنبه - ۲۹ مهر - ۱۴۰۰
 • برابر با : Thursday - 21 October - 2021
1
گزارش خانه ملت از نظارت میدانی نمایندگان استان هرمزگان؛

کلنگ زنی پروژه آبرسانی به روستای رضوان فین بندرعباس/ پروژه بزرگراه ساحل جنوبی جزیره قشم در مسیر اجرا/رایزنی برای احداث گمرک بندر گوگسر جاسک/مذاکره با رئیس بنیاد مسکن برای توسعه زیرساخت شهرها و روستاهای شرق هرمزگان

 • کد خبر : 33069
 • ۰۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۴
کلنگ زنی پروژه آبرسانی به روستای رضوان فین بندرعباس/ پروژه بزرگراه ساحل جنوبی جزیره قشم در مسیر اجرا/رایزنی برای احداث گمرک بندر گوگسر جاسک/مذاکره با رئیس بنیاد مسکن برای توسعه زیرساخت شهرها و روستاهای شرق هرمزگان
اعضای مجمع نمایندگان استان هرمزگان در سرکشی به حوزه های انتخابیه، ضمن بازدید های گسترده از بخش های مختلف، نشست هایی را با هدف بررسی وضعیت حوزه سلامت، اشتغال، صنعت با مسئولان مربوطه برگزار کردند.

به گزارش هرمزگان امروز، اعضای مجمع نمایندگان استان هرمزگان در سرکشی به حوزه های انتخابیه، ضمن بازدید های گسترده از بخش های مختلف، نشست هایی را با هدف حل مشکلات برگزار کردند.

کلنگ زنی پروژه آبرسانی به روستای رضوان فین بندرعباس

احمد مرادی نماینده بندرعباس ،قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر و رییس مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در راستای پیگیری مشکلات روستاهای حوزه انتخابیه در شهرستان حاجی آباد حضور یافت و در نشست با اعضای شورای شهرستان حاجی آباد، نمایندگان بخش های این شهرستان و فرماندار حاجی آباد ،مشکلات عمده شهرستان و راهکارهای پیشنهادی جهت رفع آنها بحث و تبادل نظر شد.

وی همچنین طی بازدیدهای میدانی، در روستاهای چاه بشیر، باغات، بهوا، علی آباد، مبارک حسینی و گیس حضور یافت و در این نظارت میدانی مسائل و مشکلات روستاها از قبیل انشعاب برق، اسناد مالکیت منازل روستایی، آنتن دهی تلفن همراه مورد بررسی و پیگیری قرار گرفت.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم همچنین به همراه مهندس آدینه پور مدیرعامل برق منطقه ای هرمزگان از پست ۴٠٠ کیلوولت سرزه بخش فین بندرعباس بازدید کرد و گفت: این بازدید به منظور بررسی نیازمندی های توسعه پست های فشار قوی و متوسط جهت کاهش نوسانات برق مناطق روستایی استان انجام شد.

رییس مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس به همراه رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان و فرماندار بندرخمیر؛ در آیین افتتاح و بهره برداری از مدرسه ۶ کلاسه روستای جیحون، مرکز خدمات جامع سلامت روستای چاه ماخور، خانه بهداشت روستای جیحون شهرستان بندرخمیر حضور یافت و گفت: کلنگ ساخت مدرسه ای در روستای انگوران نیز به زمین زده شد.

مرادی همچنین از کلنگ زنی پروژه آبرسانی به روستای رضوان از توابع بخش فین بندرعباس خبر داد و گفت: با حضور بنده، همتی استاندار هرمزگان، فرماندار بندرعباس، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان، قصمی مدیرعامل شرکت آب فاضلاب استان و جمعی از مسئولان محلی، پروژه آبرسانی به روستای رضوان فین به زمین زده شد.

کلنگ‌زنی دو پروژه عمرانی احداث بزرگراه ساحل جنوبی جزیره قشم و ساختمان اداری سازمان منطقه آزاد

منصور آرامی نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس یازدهم به همراه شهریار نوری زاده مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان هرمزگان از مرکز دهستان سیاهو بندرعباس بازدید به عمل آورد و در این بازدید ضمن دیدار با مسئولان محلی و اهالی سیاهو پیگیر مشکلات موجود این دهستان شد که در سفر به سیاهو کلنگ طرح هادی این روستابا حضور مسئولان محلی و اهالی به زمین زده شد.

همچنین وی به همراه محمودرضا امیاری مدیرکل ورزش و جوانان استان با حضور در روستاهای رضوان و شهدادی حاجی آباد کلنگ احداث زمین چمن مصنوعی این روستاها را به زمین زد و خاطرنشان کرد: احداث این زمین ها از محل اعتبارات وزارت نفت می باشد که امیدواریم به زودی شاهد بهره برداری از این دو مجموعه ورزشی باشیم.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم نیز با همراهی یوسف عابدینی مدیرکل راهداری استان و مسئولان بنیاد مسکن از بخش شمیل بندرعباس بازدید کرد و مسائل و مشکلات این بخش را از جمله تکمیل جاده ساحل حسنگلی به تیاب، اجرا و تکمیل طرح های هادی روستاهای بخش، استقرار نمایندگی ادارات در پخش شمیل، شبانه روزی شدن درمانگاه شمیل و احداث پایگاه اورژانس ۱۱۵ مورد بررسی و پیگیری قرار داد.

همچنین آرامی در آیین کلنگ‌زنی دو پروژه عمرانی شامل احداث بزرگراه ساحل جنوبی جزیره قشم و ساختمان اداری سازمان منطقه آزاد حضور یافت و در این مراسم اظهار کرد: احداث بزرگراه ساحل جنوبی قشم به لحاظ حجم عمرانی یکی از ابر پروژه‌های عمرانی است که می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی ساکنان جزیره و افزایش ایمنی جاده‌ها در این منطقه، کمک کند، البته فلسفه وجودی مناطق آزاد رونق اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار است اما به علت کمبود منابع، آن‌ها مشغول جبران عقب ماندگی‌های حوزه‌های زیرساختی شده‌اند و از این منظر باید از نگاه مثبت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد کشور قدردانی کرد.

محورهای راه های ارتباطی شریانی شهرستان بشاگرد در حال تحول است

حسین رئیسی نماینده مردم میناب،رودان،جاسک،سیریک و بشاگرد در مجلس یازدهم با سفر به حوزه انتخابیه و مشاهده مشکلات مردم حوزه انتخابیه خواستار رسیدگی بیشتر مسئولان اجرایی به مشکلات مردم و حل آنها همچنین بالا بردن سطح معیشتی آنان شد.

حسین رئیسی نماینده مردم شرق استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی از شهرستان بشاگرد بازدید کرد و در این بازدید با تشکر و قدردانی از پیگیری‌ها و اقدامات دکتر همتی استاندار هرمزگان به ویژه برای شرق استان هرمزگان، عنوان کرد: اقدامات انجام شده و در حال اجرا در زمینه‌های مختلف در شهرستان بشاگرد، نتیجه سفرها، بازدیدها و پیگیری‌های استاندار هرمزگان است.

هم چنین وی از محورهای مواصلاتی شهرستان بشاگرد بازدید کرد و گفت : در نتیجه این بازدیدها و اقدامات صورت گرفته، محورهای راه های ارتباطی شریانی شهرستان بشاگرد در حال تحول است و همچنین در زمینه آبرسانی با اجرای دو پروژه بزرگ انتقال آب از سدهای جگین و سهران، به طور اساسی در راستای رفع مشکلات و ایجاد منبع آب پایدار برای شهرستان بشاگرد اقدام شده است.

همچنین این نماینده مجلس در دوره یازدهم با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در بخش لیردف، ضمن بازدید نزدیک از اسکله و گمرک در دست احداث بندر گوگسر این بخش خاطرنشان کرد: بندر گوگسر مصوبه هیئت دولت ندارد و نیاز به اخذ مجوز از هئیت دولت دارد؛ بنابراین تلاش می کنیم از طریق وزارت کشور موضوع را پیگیری و این مرز تبدیل به مرز رسمی شود، پس از اخذ مجوز رسمأ گمرک را افتتاح خواهیم کرد.

ضرورت ارتقا وضعیت آنتن دهی تلفن همراه و برقراری پوشش اینترنت پرسرعت در روستاها بندرلنگه

احمد جباری نماینده مردم بندرلنگه و بستک و پارسیان از ۱۴ شهر و روستای بخش مهران شهرستان بندرلنگه بازدید کرد و در این بازدید گفت: عمده مشکلات اهالی منطقه مهران مشتمل بر احداث و بهسازی مسیرها و ابنیه ها، آسفالت کوچه و معابر، تامین آب شرب، احداث فضاهای آموزشی و ورزشی، واگذاری زمین مسکونی به جوانان و ارتقا وضعیت آنتن دهی تلفن همراه و برقراری پوشش اینترنت پرسرعت بود که تصمیماتی اتخاذ گردید و پیگیری تامین اعتبار بخش اعظمی از موارد مورد مطالبه اعضای شوراهای اسلامی منطقه در دستور کار قرار گرفت.

همچنین وی از شهرها و روستاهای منطقه فرامرزان بستک بازدید کرد و در جریان مسائل و مشکلات آنان قرار گرفت و در نشست ها ضمن استماع مطالبات و دغدغه های آنان، مقرر شد پیگیری اختصاص منابعی در جهت رفع مشکلات به این منطقه صورت گیرد که شامل نوسازی مدارس در خصوص مدرسه تخریبی روستا می باشد که مطالعات و بررسی لازم انجام شود و نسبت به احداث ساختمان جدید منابعی را اختصاص یابد و برقراری پوشش آنتن تلفن همراه در نقاط کور روستا و برقراری اینترنت پرسرعت ، آسفالت کوچه و معابر و چمن مصنوعی زمین ورزشی صورت گیرد.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم همچنین با اکبر نیکزاد مدیرعامل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور و شاملو معاون روستایی بنیاد مسکن به گفتگو و تبادل نظر پرداخت و در این نشست با اشاره به وضعیت اقتصادی و معشیتی مردم منطقه، خواستار کاهش نرخ محاسبه ی قیمت زمین های آماده واگذاری به جوانان در روستاهای غرب هرمزگان شد و نیز با اشاره به مشارکت خوب خیرین و مردم در زیرسازی و بهسازی کوچه ها و معابر، از مدیرعامل بنیاد مسکن کشور خواست منابعی را به آسفالت کوچه و معابر روستاها در سطح شهرستان های غرب هرمزگان اختصاص دهد.

نماینده مردم بندرلنگه و بستک و پارسیان در مجلس همچنین از پیگیری خود در خصوص الحاق اراضی به محدوده شهرها جهت ساخت مسکن خبر داد و با تاکید بر اجرای فوری و دقیق قانون جهش تولید مسکن اطمینان داد که در حوزه انتخابیه غرب هرمزگان بحث الحاق و واگذاری اراضی جهت ساخت مسکن به سرعت انجام خواهد شد.

لینک کوتاه : https://www.hormozgantoday.ir/?p=33069

  ثبت دیدگاه

  مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
  قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.