• امروز : پنج شنبه - ۲۹ مهر - ۱۴۰۰
 • برابر با : Thursday - 21 October - 2021
0
گزارش خانه ملت از نظارت میدانی نمایندگان استان هرمزگان؛

پیگیری مشکل کمبود آب روستاهای غرب جزیره قشم/ تلاش برای رفع موانع مقرراتی مناطق آزاد هرمزگان/مذاکره با وزارت نیرو برای تأمین تجهیزات آبرسانی سیار به روستاهای میناب، رودان و جاسک/ پیگیری مشکلات منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان

 • کد خبر : 30072
 • ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۵
پیگیری مشکل کمبود آب روستاهای غرب جزیره قشم/ تلاش برای رفع موانع مقرراتی مناطق آزاد هرمزگان/مذاکره با وزارت نیرو برای تأمین تجهیزات آبرسانی سیار به روستاهای میناب، رودان و جاسک/ پیگیری مشکلات منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان
اعضای مجمع نمایندگان استان هرمزگان در سرکشی به حوزه های انتخابیه، ضمن بازدید های گسترده از بخش های مختلف، نشست هایی را با هدف بررسی وضعیت حوزه سلامت، اشتغال، صنعت با مسئولان مربوطه برگزار کردند.

به گزارش هرمزگان امروز، اعضای مجمع نمایندگان استان هرمزگان در سرکشی به حوزه های انتخابیه، ضمن بازدید های گسترده از بخش های مختلف، نشست هایی را با هدف حل مشکلات برگزار کردند.

ضرورت تسریع در اتمام و تکمیل پروژه های نیمه تمام ورزشی استان هرمزگان

احمد مرادی نماینده بندرعباس ،قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر و رییس مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با مدیرعامل آب و فاضلاب کشور و مدیرعامل منطقه آزاد قشم دیدار کرد و در این دیدار مشکل کمبود آب در غرب جزیره قشم پیگیری شد و در این دیدار گفت: طبق مذاکرات و پیگیری های متعدد انجام شده با مدیران وزارت نیرو و آب و فاضلاب کشور، قرار بود مردم قشم در سال ١۴٠٠ مشکل کم آبی نداشته باشند، بر همین اساس هم به مردم نوید برخورداری از اصلی ترین لازمه حیاتشان داده شد اما متاسفانه شاهدیم با گذشت سه ماه از سال ١۴٠٠ همچنان مردم روستاهای غرب جزیره قشم از این حق طبیعی محرومند. بنابراین به هر طریق ممکن باید این موضوع در سریعتر زمان پیگیری و انجام شود.

وی همچنین با وزیر ورزش و جوانان دیدار کرد، در این جلسه آخرین وضعیت سالن چند منظوره سام و زال قشم، عملیات و آغاز ساخت سالن ۶ هزار نفری بندرعباس با همکاری و حمایت استاندارهرمزگان و اعتبار جهت تعمیر و تجهیز استادیوم ۲۰ هزارنفری خلیج_فارس بندرعباس مورد بررسی قرار گرفت که در این نشست توافق شد تا علاوه بر اعتبارات مصوب هر یک از پروژه ها، با اختصاص اعتبارات ملی از سوی وزارت ورزش و جوانان در جهت تسریع در اتمام و تکمیل پروژه های نیمه تمام ورزشی استان هرمزگان، حمایت لازم انجام شود.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم همچنین با محمد راستاد معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی دیدار و درخصوص مسائل حوزه بنادر و دریانوردی استان به گفتگو پرداخت و در این نشست تسریع در تکمیل مجتمع بندری خمیر، اسکله جزیره هرمز، ساماندهی بندرپهل، اختصاص اسکله های گردشگری به جزیره قشم، ایفا مسئولیت های اجتماعی، بهسازی مسیر سه راهی تازیان تا بندر شهید رجایی و همچنین واگذاری مسئولیت های مدیریتی به نیروهای متخصص و توانمند بومی مورد تاکید قرار گرفت.

نماینده بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس یازدهم همچنین با وزیر نفت دیدار کرد و در این دیدار بر تسریع عملیات گازرسانی به شهرها و روستاهای حوزه انتخابیه، احداث پتروشیمی با ظرفیت بخش خصوصی تاکید و همچنین از مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره و معاونان شرکت پالایش نفت بندرعباس به دلیل تقبل پروژه ساخت بیمارستان فوق تخصصی کودکان از محل مسئولیت‌های اجتماعی تشکر نموده و خواستار مشارکت سایر پالایشگاه‌ها و شرکت‌های زیر مجموعه وزارت نفت در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی شد.

ضرورت استفاده از ظرفیت آبشیرین کن ها جهت رفع کمبود آب در قشم

منصور آرامی نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس یازدهم گفت: پیگیری هایی در خصوص مناطق آزاد صورت گرفت؛ چراکه در مناطق آزاد بیشتر مشکلات ناشی از شیوه‌نامه‌ها و آیین‌نامه‌ها است. البته در قشم به یک اصلاح قانونی نیاز داریم تا تعارض مدیریتی را در این منطقه بین منطقه آزاد با فرمانداری و شهرداری و … حل شود و ایفای نقش مردم را بیشتر شاهد باشیم.

وی از پیگیری مشکلات کمبود آب در قشم خبر داد و افزود: با توجه به اینکه در حوزه آب شیرین‌کن‌ها یک ظرفیت عظیم وجود دارد که بدلیل فقدان توجه به نقش مردم، می‌بینیم که صدها هزار مترمکعب آب از بندرعباس به مرکز کشور می‌آید اما در قشم مردم گرفتار ۳ هزار مترمکعب آب در شبانه روز هستند.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم از نهایی شدن خرید امتیاز یک تیم فوتبال در لیگ دسته یک کشور برای استان هرمزگان خبر داد و افزود: سهم هرمزگان باید یک تیم در لیگ برتر می‌بود اما برای شروع دیر نیست امیدواریم با حمایت و همراهی همه دلسوزان و به پشتوانه صنایع غرب بندرعباس شاهد به نتیجه رسیدن زحمات و حضور در لیگ برتر در سال‌های آینده باشیم.

عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس نیز از پیگیری های لازم درخصوص راه های روستایی و اینترنت روستایی خبر داد و گفت: با توجه به مشکلاتی که در این حوزه ها در حوزه انتخابیه وجود دارد، از مسئولان مربوطه به طورجد پیگیر این مشکلات تا حصول نتیجه خواهم بود.

امکانات و تجهیزات برای آبرسانی سیار نیاز ضروری استان است

حسین رئیسی نماینده مردم میناب،رودان،جاسک،سیریک و بشاگرد در مجلس یازدهم با سفر به حوزه انتخابیه و مشاهده مشکلات مردم حوزه انتخابیه خواستار رسیدگی بیشتر مسئولان اجرایی به مشکلات مردم و حل آنها همچنین بالا بردن سطح معیشتی آنان شد.

وی افزود: بسیاری از روستاهای حوزه انتخابیه دارای مشکلاتی از قبیل نبود اینترنت و راه های مواصلاتی مناسب است که بطور جد پیگیری این مشکلات بوده و از مسئولان مربوطه درخواست رسیدگی به این مشکلات به طورمداوم صورت کرفته است.

این نماینده مجلس در مجلس یازدهم همچنین در آیین آغاز عملیات اجرایی نیروگاه بخار سیریک به همراه رضا اردکانیان و فریدون همتی استاندار هرمزگان حضور یافت و در این مراسم گفت: از ظرفیت سازی عظیم برق در هرمزگان قدردانی می کنم و آماده سازی چنین پروژه هایی می تواند پشتیبان و پیشران توسعه در منطقه مکران باشد البته سرمایه گذاری ضروری ترین کار برای کاهش نرخ بیکاری است.

عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس از پیگیری مشکلات آب در حوزه انتخابیه خبر داد و در این خصوص افزود: در استان پنج سد در دست اقدام داریم که عمده مطالعه آن ها انجام شده و می تواند دغدغه ما را رفع کند که سد مرک، گابریک، سدیج و شریفی و زرانی ظرفیت های خوبی در تولید آب می تواند ایجاد کند و امروز یک اقدام فوری برای تامین آب روستاها لازم است البته امکانات و تجهیزات برای آبرسانی سیار نیاز ضروری استان است که وزارت نیرو باید در این خصوص کمک کند.

ضرورت تخصیص یک فروند بالگرد امداد به شهرستان بستک جهت پوشش امدادی سه شهرستان غربی استان

احمد جباری نماینده مردم بندرلنگه و بستک و پارسیان در مجلس در راستای پیگیری مشکلات و مسائل حوزه انتخابیه خود، با دعوت از رئیس اورژانس هوایی سازمان اورژانس کشور و مدیر عامل شرکت هلی کوپتری ایران به شهرستان بستک، چگونگی استقرار پایگاه اورژانس هوایی در این شهرستان را مورد بررسی قرار داده و با اشاره به لزوم دسترسی سریع بیماران و حادثه دیدگان حوزه غرب هرمزگان به مراکز درمانی تخصصی در مرکز استان، استقرار اورژانس هوایی در منطقه را امری ضروری خواند و خواستار تخصیص یک فروند بالگرد امداد به شهرستان بستک جهت پوشش امدادی سه شهرستان غربی استان گردید.

وی سپس با حضور در منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان، در نشست مشترک با مهندس جعفری معاون وزیر و مدیرعامل ایمیدرو و اعضای هیأت عامل منطقه‌ ویژه پارسیان حضور یافت وضمن انتقاد از معطل ماندن کار و عدم ایجاد زیر ساخت های لازم در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، از دست های پیدا و پنهانی که عامدانه در کندی روند کار صنایع در پارسیان نقش داشتند گلایه کرد و یادآور گردید: هنگامی همه این فعالیت ها ارزشمند است که جوانان جویای کار این شهرستان در این منطقه مشغول به کار شوند و مردم نقش این منطقه ویژه را در ایجاد صنایع مختلف و اشتغال احساس کنند.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم همچنین از پروژه های در دست اجرا و اسکله این منطقه و به ویژه پروژه های مربوط به صنایع پتروشیمی بازدید به عمل آورد.

عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس همچنین در نشستی با شهردار و برخی اعضای شورای شهر پارسیان مسائل و مشکلات شهر از جمله‌؛ مسیر آب های حوزه بالادست شهر پارسیان و نیز اراضی مردم که موات اعلام شده است بود را بررسی قرار داد. سپس از ورزشگاه شهر پارسیان بازدید کرده و در دیدار با مسئولان شهر پارسایان مقرر شد در راستای تکمیل و تجهیز سالن های ورزشی روستاهای حمیران و مغدان و نیز تجهیز سالن ورزشی شهر دشتی و همچنین ساماندهی ورزشگاه شهر پارسیان منابعی را اختصاص دهند.

لینک کوتاه : https://www.hormozgantoday.ir/?p=30072

  ثبت دیدگاه

  مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
  قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.