تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت : ۱۲:۰۹
کد خبر : 5529

آیا وقت آن نرسیده کمی برنامه ریزی دقیق تر در حوزه شهری داشته باشیم و حتی اگر به هر علت قادر به انجام تعهدات خود نباشیم ، کرامت این ملت صبور که با جان و مال خود در حفظ نظام همیشه پیشگام بوده‌اند را حفظ نماییم؟

به گزارش هرمزگان امروز ۲۲خرداد ۹۷ بود که عباس امینی‌زاده شهردار کلانشهر بندرعباس در آیین آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیرهم‌سطح مهرگان اظهار کرد: امروز شاهد آغاز ساخت یکی دیگر از تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر هستیم که امیدواریم طبق برنامه، این تقاطع در مدت ۱۲ ماه مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.بلافاصله این وعده شیرین شهردار در ستون وعده مسئولین هرمزگان امروز قرار گرفت.

امروز ۳۳ روز از تاریخ اعلام این وعده گذشته و این پروژه همچنان نیمه تمام مانده است و مردم بندرعباس از پروژه های نیمه تمام که به علت کارگاهی بودن این بخش ها ایجاد شده با مشکلات ترافیکی زیادی روبه رو هستند و هیچ فردی نیز جوابگوی این مشکلات ترافیکی نیست.

هرچند شهردار بندرعباس در این مراسم صرفا اظهار امیدواری کرد که این پروژه ظرف مدت ۱۲ ماه مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت اما اگر به تیتر رسانه های آن روز نگاهی بیاندازیم ، متوجه خواهیم شد که همه ی تیترها بر اساس ۱۲ ماه در رسانه ها منتشر شده است.

قصد تحلیل نداریم که چرا این پروژه سر وقت مقرر مورد بهره برداری قرار نگرفته است ، چرا که اوضاع مالی این روزهای ادارات کشور آنقدر اسفناک می‌باشد که می توان پیش‌بینی کرد که بسیاری از پروژه های مشابه هم به زودی پایان نخواهند یافت ، هدف از این گزارش در این نکته خلاصه می شود که چرا مردم باید زجر این مشکلات را تحمل نمایند.

به عنوان مثال چهارراه قدس بندرعباس را در نظر بگیرید ، چرا در این چهارراه وضعیت آنقدر بحرانی شده است که دل هر راننده ای را برای عبور از این مسیر را میرنجاند! تاوان انجام نشدن بموقع پروژه ها را چه کسی جز مردم باید پرداخت نماید؟ یا مثلا چهارراه گلزار شهدا و یا محل هایی را که شهرداری اقدام به انجام پروژه نموده و نیمه تمام است! چرا باید مردم بندرعباس در گرمای طاقت فرسای بندرعباس شاهد مشکلات ترافیکی که صرفا به علت انجام نشدن پروژه ها در موقع مقرر ایجاد شده باشند؟

هزینه استهلاک ، سوخت و تخریب اعصاب و روان مردم در حاشیه چنین پروژه هایی را چه کسی باید پرداخت کند؟نکته ی قابل تامل تر اینکه شهرداری حتی حاضر نیست در مسیرهایی که به علت انجام نشدن بموقع پروژه های خود باعث ایجاد مشکل ترافیکی برای مردم شده است یک بنر عذرخواهی ساده نصب کند و از مردم بابت ایجاد این مشکلات یک عذرخواهی ساده نماید.

آیا وقت آن نرسیده کمی برنامه ریزی دقیق تر در حوزه شهری داشته باشیم و حتی اگر به هر علت قادر به انجام تعهدات خود نباشیم ، کرامت این ملت صبور که با جان و مال خود در حفظ نظام همیشه پیشگام بوده‌اند را حفظ نماییم؟