تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت : ۱۱:۳۲
کد خبر : 12427

فرمانده انتظامی استان از کشف ۲ هزار و ۴۰۰ حلقه لاستیک و تیوپ قاچاق به ارزش ۴۰ میلیارد ریال در شهرستان بندرعباس خبر داد.

به گزارش هرمزگان امروز: سردار “غلامرضا جعفری” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، با اعلام این خبر گفت: مأموران انتظامی مستقر در ایست و بازرسی شهید ” میرزایی ” شهرستان بندرعباس، حین کنترل خودروهای لاین خروجی از بندرعباس به یک دستگاه کامیون کانتینردار مشکوک شده و آن را جهت بررسی به داخل یگان منتقل کردند .

وی افزود : پس ازبررسی بارنامه ، پته گمرکی و پایش سیستمی مشخص شد وزن بار برابر با اسناد و مدارک گمرکی ارائه شده با وزن کانتینر مغایرت دارد که در بازرسی دقیق از خودرو ۲ هزار و ۴۰۰ حلقه لاستیک و تیوپ فاقد مدارک و بارنامه گمرکی معتبر کشف شد.

فرمانده انتظامی هرمزگان، ارزش محموله کشف شده را بنا به نظر کارشناسان ۴۰ میلیارد ریال عنوان و تصریح کرد : در این رابطه یک نفر دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.

سردار جعفری پدیده قاچاق را برای استان و کشور، تهدید امنیتی و اقتصادی بزرگی دانسته و از عموم شهروندان خواست در صورت مشاهده و برخورد با هرگونه بی‌نظمی و فعالیت مجرمانه قاچاقچیان و افراد سودجو و قانون‌گریز، از طریق تماس تلفنی با مرکز فوریت‌های پلیسی۱۱۰، نیروی‌انتظامی را در امر مبارزه جدی و قاطعانه با پدیده قاچاق، یاری کنند.#