تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت : ۱۰:۳۸
کد خبر : 7058

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس، وجود خودروهای فرسوده در ناوگان تاکسیرانی را از جمله مشکلات بزرگ این ناوگان عنوان کرد.

به گزارش هرمزگان امروز، سعید حسینی‌پور با اشاره به اینکه تعداد تاکسی های فرسوده در شهر بندرعباس در حال افزایش است، اظهار کرد: یکی از بزرگترین مشکلات در حوزه تاکسیرانی، تبدیل خودروهای فرسوده به نو است.
وی افزود: شرایط خاص آب و هوایی بندرعباس به تنهایی نقش موثری در تسریع روند فرسودگی تاکسی‌ها دارد، بنابراین تاکسی ها با توجه به استهلاک بالایی که نسبت به دیگر خودروها دارند، باید طی بازه زمانی کمتری تعویض و نوسازی شوند.
رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس تصریح کرد: با توجه به افزایش قیمت خودرو بسیاری از تاکسیرانان توانایی خرید خودرو نو را به صورت نقد ندارند و نیازمند تسهیلاتی با سود کم و قسط بندی بلند مدت هستند.
وی با تاکید بر اینکه ناوگان ناکسیرانی نیازمند حمایت‌هایی از سوی دولت است، خاطر نشان کرد: اگر نقدینگی و اعتبار بیشتری به این سازمان تعلق بگیرد و نگاه مسئولین بالا دست تقویت شود، بدون شک شاهد بهتر شدن وضعیت کنونی خواهیم بود.
رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس با اشاره به اینکه این شهر قطب اقتصاد کشور بوده و مردم شریف و زحمتکش آن شایستگی بهترین امکانات رفاهی را دارند، ابراز کرد: مردم این شهر نیاز دارند از خدمات با کیفیت شهری استفاده کنند و قطعا با توجه به مقرون به صرفه بودن حمل و نقل عمومی و با بالا رفتن سطح کیفیت این خدمات، شهروندان بیشتر از پیش از خدمات بهرمند می‌شوند و قطعا به پایین آمدن حجم ترافیک شهر کمک شایانی خواهد شد.