تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت : ۱۰:۱۶
کد خبر : 14522

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان با اشاره به‌ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و ضرورت جمع‌آوری اسناد دفاع مقدس در استان، گفت: حفظ و انتقال آرمان‌ها و ارزش‌های انقلابی جوانان دیروز و انتقال آن به جوانان امروز امری ضروری بوده و باید در دستور کار مسئولین قرار گیرد.

به گزارش هرمزگان امروز: نازنین شیبانی در جلسه شورای راهبردی و برنامه‌ریزی جمع آوری و حفظ اسناد دفاع مقدس با اشاره به اینکه حفظ و جمع آوری اسناد دفاع مقدس در اولویت دستگاه های اجرایی باید باشد، عنوان کرد: این استان در دفاع مقدس نقشی مهمی داشته و جمع آوری اسناد مرتبط به تلاش مردم این خطه از کشور اقدام بسیار ارزشمند و مورد حمایت دولت است.

وی افزود: اعتبار لازم برای جمع آوری اسناد دفاع مقدس تخصیص یابد تا مشکلی در اجرای این کار ارزشمند ایجاد نشود.

وی اظهار داشت: با گردآوری اسناد جنگ تحمیلی تلاش می شود تا بانک اطلاعاتی مناسبی از اسناد هشت سال دفاع مقدس در استان هرمزگان ایجاد شود.

وی تصریح کرد: جمع‌آوری اسناد دفاع مقدس و همچنین دایره‌المعارف دفاع مقدس استان می تواند گنجینه اطلاعاتی مناسبی برای استان محسوب شود.

وی با اشاره به اهداف شورای راهبردی جمع آوری اسناد و مدارک دفاع مقدس دراستان بیان کرد: شناسایی آثار رزمندگان و اشیا مربوط به جنگ تحمیلی، شناساندن رشادت های جوانان جنگ تحمیلی به نسل های آینده و تهیه کتاب ویژه تلاشگران رزمنده استان هرمزگان در دوران دفاع مقدس از اهداف این شوراست.

وی اضافه کرد: ایثارگران و رزمندگان دفاع مقدس این خطه همواره در صحنه های دفاع از انقلاب اسلامی حضور داشته اند و با جان و دل از دستاوردها و آرمان های انقلاب اسلامی صیانت می کردند که باید آثار مربوط به این دلاورمردان جمع آوری و حفظ شود.

وی بیان کرد: امنیت و عزت امروز جمهوری اسلامی ایران مدیون رشادت ها و جانفشانی های شهدا و ایثارگران است که باید قدردان این رشادت ها باشیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان ادامه داد: باید برای کسانی که در راه دفاع و صیانت از ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی، از جان خود گذشتند و ایثارگری کردند، خدمات شایسته ای ارائه دهیم و به مسائل و مشکلات آنان بیش از پیش رسیدگی کنیم و اعمال مربوط به آنان باید به نسل های آینده منتقل شود.