تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۸:۳۱
کد خبر : 2064
استاندار هرمزگان

استاندار هرمزگان با بیان اینکه شرق استان هرمزگان ظرفیت و استعداد خوبی در بخش کشاورزی دارد، افزود: باید با رفتن به سمت تامین آب شرب شهرها و روستاها از طریق آب‌شیرین کن، آب پشت سدها را به این بخش هدایت کرد.

به گزارش هرمزگان امروز دکتر فریدون همتی در آئین افتتاح فرودگاه شهدای هفتم آذر شهرستان جاسک با تاکید بر اینکه تامین زیرساخت‌ها برای دستیابی به افق توسعه جاسک ضروری است، عنوان کرد: مراحل مقدماتی احداث نیروگاه برق ۱۴۰۰ مگاواتی توسط روسیه در منطقه مکران از قبیل مکان‌یابی آن صورت گرفته و در مرحله واگذاری زمین قرار دارد که با احداث این نیروگاه یکی از زیرساخت‌های اصلی توسعه در منطقه انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: قرار است تامین آب شرب شهرها و روستاها از طریق آب‌شیرین کن‌ها صورت گیرد که در صورت اجرا شدن آن، آب‌های شیرین پشت سدها و روان آب‌های استان در بخش کشاورزی استفاده خواهد شد.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه شرق استان هرمزگان ظرفیت و استعداد خوبی در بخش کشاورزی دارد، افزود: باید با رفتن به سمت تامین آب شرب شهرها و روستاها از طریق آب‌شیرین کن، آب پشت سدها را به این بخش هدایت کرد.

همتی با بیان اینکه برنامه توسعه بندرجاسک در دستور کار اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان قرار دارد که در این بخش نیز اقداماتی در حال انجام است، تصریح کرد: استفاده از ظرفیت‌های دریایی جاسک مانند پرورش میگو و صید و صیادی از دیگر برنامه‌هاست.

وی گفت: مسائل و مشکلات صیادان جاسکی در زمینه صید ماهیان بومی منطقه در حال پیگیری است و جلسات متعددی با سازمان شیلات کشور در این خصوص داشته‌ام که انشالله بتوانیم نظر مردم جاسک در این مورد را جلب و مشکل را حل کنیم.

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه باید جاسک به آن جایگاهی که مورد نظر مقام معظم رهبری است برسد و دولت نیز به این منطقه توجه ویژه‌ای دارد، اظهار داشت: نیروی ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در استان در کنار دولت و مردم قرار دارند و علاوه بر انجام وظیفه ذاتی خود در جهت عمران و آبادانی همکاری خوبی با دولت دارند.

همتی خاطرنشان کرد: با ایجاد سازمان توسعه سواحل مکران شهرستان‌های میناب، سیریک و جاسک که در منطقه مکران قرار دارند آینده درخشانی خواهند داشت.

وی با بیان اینکه وزارت نفت برنامه‌های جامعی برای منطقه دارد که انتقال پایانه نفتی کشور به جاسک یکی از این برنامه‌هاست، اضافه کرد: عملیاتی شدن دو طرح پالایشگاهی در آینده نزدیک از دیگر برنامه‌های وزارت نفت در منطقه مکران است.

استاندار هرمزگان بیان داشت: دولت برنامه‌هایی در قالب برنامه توسعه عمرانی برای منطقه مکران تعریف کرده است که با اجرایی شدن آنها منطقه در مسیر توسعه پرشتاب قرار می‌گیرد و منطقه مکران تبدیل به یک منطقه تولیدی، صنعتی، تجاری و گردشگری خواهد شد.

همتی فرودگاه را یکی از زیر ساخت های مهم توسعه دانست و افزود: با تلاش نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران فرودگاه شهرستان جاسک توسعه یافته است و با افزایش باند و توسعه فرودگاه جاسک پروازها به این شهرستان فعال خواهد شد و طولی نخواهد کشید که جاسک به یکی از شهرستان‌های مهم کشور تبدیل خواهد شد.

وی یادآور شد: به منظور رسیدن به افق جمعیتی شهرستان جاسک که در برنامه دولت قرار دارد زیر ساخت‌ها برای افزایش جمعیت از ۵۸ هزار نفر به ۴۰۰ هزار نفر در این شهرستان فراهم خواهد شد.