تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت : ۱۰:۴۵
کد خبر : 14418

مدیرکل منابع طبیعی و ابخیزداری هرمزگان گفت : طی ۱۰ ماهه سال ۹۸، از تصرف ۱۷۸۷ هکتار از اراضی ملی پیشگیری و یا خلع ید شده است .

به گزارش هرمزگان امروز؛؛ امید ذاکری با اشاره به گشت و مراقبت هدفمند یگان حفاظت منابع طبیعی و تمرکز روی نقاط بحرانی از نظر تخریب و تصرف اظهار داشت : در استان هرمزگان حساسیت عموم جامعه و میزان گزارش های مردمی از طریق سامانه ۱۵۰۴ با اداره کل منابع طبیعی و ابخیزداری در حوزه صیانت و حراست از اراضی ملی بسیار مناسب و اثر بخش می باشد .

وی افزود: با همکاری مردم و دستگاه های قضایی، نظارتی و انتظامی طی ده ماهه سال ۹۸ موفق شدیم از تصرف ۱۷۸۷ هکتار پیشگیری و خلع ید انجام بشود.

مدیرکل منابع طبیعی و ابخیزداری هرمزگان تاکید کرد: از مجموع ۱۷۸۷ هکتار پیشگیری و خلع ید ، حدود ۱۴۱۲هکتار در قالب پیشگیری از تصرف در قالب ۲۸۷ فقره عملیات حفاظتی بوده است که نیروهای یگان حفاظت در مراحل اولیه و آغاز تصرف حضور داشته و در قالب تبصره ذیل ماده ۵۵قانون حفاظت از منابع طبیعی قبل از تشکیل پرونده و با کمترین اعمال هزینه های مالی و اجتماعی صورت پذیرفته است.

وی گفت: طی این مدت میزان خلع ید ۳۷۵ هکتار بوده که طی ۲۵ فقره عملیات از تصرف اراضی سنواتی با اجرای احکام قضایی خلع ید صورت گرفته است .

این مقام مسئول بیان داشت: اولویت یگان حفاظت از منابع طبیعی هرمزگان در حوزه مبارزه با زمین خواری، تخریب و تصرف اقدامات پیشگیرانه بوده و این اقدامات موجب شده تا هزینه های مادی و اجتماعی کمتری در این حوزه صرف شود و قبل از تشکیل پرونده های با حضور بموقع نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و اطلاع رسانی مردمی از طریق سامانه ۱۵۰۴ و تذکر و توجیه متصرفان از تصرف اراضی ملی جلوگیری شود.

ذاکری افزود: طی ۵ساله اخیر از سال ۹۴ تاکنون از تصرف بیش از ۶هزار هکتار ازاراضی ملی جلوگیری و پیشگیری شده و گام بسیار خوبی در این حوزه برداشته ایم و در راستای منویات مقام معظم رهبری درخصوص مبارزه با زمین خواری و وظایف سازمانی حرکت کرده ایم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان در پایان ضمن تشکر از همراهی و همکاری دستگاه های قضایی، نظارتی و انتظامی و نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی گفت: از تمامی نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و فرمانده یگان حفاظت که در تمامی عملیاتها و گشت های مراقبت حضور فعالانه داشته تشکر قدردانی می نماییم که در راستای وظایف سازمانی و منویات مقام معظم رهبری انجام وظیفه می نمایند. مردم نیز میتوانند با مشاهده هرگونه تخریب و تصرف اراضی ملی با گزارش به اداره های منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های تابعه استان یا تماس با سامانه تلفنی ۱۵۰۴ ما را در این امر خطیر و مهم یاری نمایند.